Рускиот патријарх Кирил има ковид-19

t

Рускиот патријарх Кирил е заразен со Ковид-19 и сите негови закажани состаноци и патувања се откажани. Ова на својата веб-страница го објави Московската патријаршија, цитирана од ТАСС.

Прес-службата на Руската православна црква прецизира дека состојбата на патријархот е задоволителна.

Црквата ги повика верниците да се молат за него. Рускиот патријарх моментално има 75 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Да не го мислите: Додека го…

Ленин Јовановски, претседателот на "Слобода превоз" кој…

Ковачевски “згрме”: Нема да трпам директори кои…

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски вели дека не…

Блерим Беџети ги подбра министрите на ДУИ:…

Градоначалникот на Сарај и организациски секретар на…

Функционер на Алијанса контра ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ:…

Поранешниот директор на Државниот инспекторат за шумарство…

Поранешен бугарски МВР: Бугарија направи решителен чекор…

Бугарскиот министер за одбрана Димитр Стојанов направи…