Објавено на:

Руските сили заплениле преку 1.000 париња оружје по повлекување на украинската војска

t

Руските вооружени сили заплениле големо количество украинско оружје и муниција во полски склад за време на повлекувањето на украинските војници во Луганската Народна Република.

Вкупно околу 1.000 оружја од различна номенклатура и муниција за нив се пронајдени во полско складиште за оружје што го заплени руската армија – соопшти руското Министерство за одбрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…