Објавено на:

Руските сили заплениле преку 1.000 париња оружје по повлекување на украинската војска

t

Руските вооружени сили заплениле големо количество украинско оружје и муниција во полски склад за време на повлекувањето на украинските војници во Луганската Народна Република.

Вкупно околу 1.000 оружја од различна номенклатура и муниција за нив се пронајдени во полско складиште за оружје што го заплени руската армија – соопшти руското Министерство за одбрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е семејството на кое припаѓал сега…

Битолскиот портал Бабамбитола, објави сторија за куќата…

Премиерката на Естонија ги повика европските земји…

Каја Калас, премиерката на Естонија, ги повика…

Американците ја загубија и сопствената симулација на…

Група американски безбедносни експерти од Центарот за…

Кина: Вежбите околу Тајван се предупредување за…

Кинеската војска спроведува маневри околу Тајван за…