Објавено на:

Руските сили уапсиле нацистички нарко дилер

t

Припадници на силите на Луганската Народна Република, во регионот Харков фатиле, како што се наведува, нацистички дилер на дрога.

На контролен пункт во градот Волчанск, свероисточно од Харков, вниманието на безбедносните сили го привлекол граѓанин роден 1976 година, кој по телото имал нацистички тетоважи.

При понатамошна проверка во неговиот дом во населеното место Шевченково, било откриено дека тој бил вклучен во трговија со дрога. Тој во занаетчиска лабораторија одгледувал халуциногени печурки и поголем број стебла канабис.

Во неговиот дом биле запленети и повеќе од пет килограми марихуана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во бомбашки напад во Кабул е убиен…

Тој загинал во својот верски центар во…

Скопјанка претепана од сопругот

На 10.08.2022 во 01.50 часот 42-годишна жена…

Трамп повеќе од 440 пати се повикал…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе од…

Србија ја укина забраната за извоз на…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Ковачевски: Можност Македонија да биде мапирана од…

Во Република Северна Македонија првпат ќе се…