Руски авион Ан-26 се уpна во Воронеж, екипажот загина

t

Авион Ан-26 се урна во регионот Воронеж за време на планираниот лет за транспорт на воен материјал, а неговиот екипаж загина, соопшти прес-службата на Западниот воен округ на Русија.
„24. Во февруари, авион Ан-26 на руските воздухопловни сили се урна во регионот Воронеж за време на планираниот лет за транспорт на воен материјал. Екипажот е убиен“, се вели во соопштението.
Според првите информации, причина за несреќата е откажувањето на опремата. На местото на настанот е испратена комисија на руската воена авијација која треба да ги утврди причините за несреќата.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.…

Русија размислува да ги замени борците од…

Руските власти ќе ја проучуваат опцијата за…

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам…

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со…

Путин ја прави истата грешка како Хитлер?

И покрај сите драматични, но и бизарни…