Руски авион со 165 патници принудно слета на поле во Новосибирск

t

Патнички авион „Ербас А320“ со 167 патници и членови на екипажот принудно слета на поле во Новосибирската област, соопшти денеска авиокомпанијата „Урал Ерлајнс“.

„Авионот на линијата од Сочи до Омск успешно принудно слета надвор од аеродромот од технички причини. Ниту еден од патниците и членовите на екипажот не е повреден“, се вели во соопштението објавено на „Телеграм“.

И пред две години, авион со 233 патници на истата компанија, принудно слета во поле со пченка, откако птици влетаа во моторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…