Објавено на:

Руски амбасадор: Бараат од мене да го изневерам Путин

t

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, изјави дека добил писмо во кое го повикува јавно да се изјасни против руската влада.

,,Неодамна добив писмо по пошта во кое ме повикуваа да зборувам против мојата татковина и да ги осудам постапките на рускиот претседател – изјави амбасадорот за време на гостување на руската телевизија” , пренесува Тас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Путин ги пофали младите Руси за активната…

Младите во Русија се трудат да го…

Москва: САД се на работ да станат…

Постојаната поддршка на Вашингтон за Киев за…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…