Објавено на:

Руски амбасадор ги избрука САД: Бараат од мене да го изневерам Путин

t

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, изјави дека добил писмо во кое го повикува јавно да се изјасни против руската влада.

Неодамна добив писмо по пошта во кое ме повикуваа да зборувам против мојата татковина и да ги осудам постапките на рускиот претседател – изјави амбасадорот за време на гостување на руската телевизија, пренесува Тас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците уништија едно од седиштата на Вагнер

Шефот на украинската воена управа во Луганск,…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…