Објавено на:

Руски подморници лансирале крстосувачки ракети врз Украина

t

Руски подморници во Црното Море лансирале крстосувачки ракети врз Украина, пишува „Тајмс“.

Според објавата, во лансирањето крстосувачки ракети учествувале најмалку четири подморници.

„Тајмс“ тврди дека ракетите се лансираат од длабочина до 50 метри и дека е многу тешко навреме да се забележат на радар или сателит.

Освен подморниците, во Црното Море има и два брода носачи на крстаречки ракети „Калибар“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…