Објавено на:

Руски подморници лансирале крстосувачки ракети врз Украина

t

Руски подморници во Црното Море лансирале крстосувачки ракети врз Украина, пишува „Тајмс“.

Според објавата, во лансирањето крстосувачки ракети учествувале најмалку четири подморници.

„Тајмс“ тврди дека ракетите се лансираат од длабочина до 50 метри и дека е многу тешко навреме да се забележат на радар или сателит.

Освен подморниците, во Црното Море има и два брода носачи на крстаречки ракети „Калибар“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ни треба целото оружје што го имате…

На Украина ѝ недостига оружје за контраофанзива,…

(Видео) Голем број демонстранти на протестот “Србија…

Со бројни транспаренти десетици илјади граѓани на…

Лукашенко: Згрешивме што не ја нападнавме Украина…

Единствената грешка на Русија и Белорусија беше…

Шолц ги убедува Германците: Поддршката за Германија…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека…

(Видео) Детали за силното невреме со град…

Регионалниот Центар за управување со кризи во…