Русковска: Муареми не си даде оставка, туку му заврши мандатот

t

Обвинителката Вилма Русковска во денешната изјава за новинарите по поднесувањето на жалбата за нејзината суспензија, рече дека не е точно дека директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми си дал оставка.

-Муареми не си даде оставка, туку му заврши мандатот. На 15ти му истече мандатот, а тој на 16ти направи парада дека се повлекува и си дава оставка, рече Русковска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каталонија сака нов референдум, но со согласност…

Каталонија ќе иницира нов договор со шпанската…

Данската премиерка: Истекувањето гас од „Северен тек“…

Данската премиерка Мете Фредериксен изјави во вторникот…

МЕДВЕДЕВ ПОВТОРНО НАЈАВИ: Референдумот заврши, добредојдовте дома…

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија,…

Проруските власти во Украина: Големо мнозинство од…

Проруските сепаратистички власти во Украина денеска ги…

ТАЖНА ВЕСТ: Почина член на музичката група…

Денеска почина Милорад Џери Џмерковиќ, познат клавијатурист…