Објавено на:

САД: Украина да превземе акција против корупцијата веднаш!

t

Вашингтон поднел листа на „приоритетни реформи“ кои ќе ја одредат судбината на Киев и помошта во иднина што ќе ја добива Украина од САД.

Официјален Вашингтон објави листа со реформи за Украина, наведувајќи дека идната помош за Украина ќе зависи од спремноста на Киев да ги имплементира овие реформи. Листата која излегла од Белата Куќа е дадена и на сите земји поддржувачи на Украина во војната.

Во изјава вчера, американската амбасада во Киев потврди дека оваа листа на предложени приоритетни реформи е дадена на властите во Киев, на властите во земјите кои ја поддржуваат Украина и на потенцијалните донатори за Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…

Нема НАТО за Украина, туку само патоказ

Блокот предводен од САД вети „интероперабилност“ -…

Амбасадата на САД открива за што разговарале…

Силна поддршка од САД за Македонија, нашиот…

НАТО: Русија има огромна зимска залиха на…

Руските сили се подготвуваат за нови напади…

Американски воено летало се сруши во Јапонија

Властите на островот Окинава бараат приземјување на…