Објавено на:

Сакраменто: Маж ги убил своите три деца и сопругата во црква, а потоа и себеси

t

Во црква во Сакраменто, Калифорнија, маж пукал и ги убил своите три деца и сопругата, по што се самоубил.

Според Си-Ен-Ен, тој влегол во црквата и ги убил своите три деца, сите помлади од 15 години, а потоа се самоубил.


Петто лице е пронајдено мртво и идентификувано како сопруга на убиецот, изјави портпаролот на полицијата.

За време на пукањето во црквата имало и други лица, но никој не бил вклучен во пукањето.

Засега не е познато дали во црквата имало богослужба во моментот на пукањето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Масовниот убиец од Тексас нападот го најавил…

Напаѓачот од Тексас кој усмрти 19 деца…

Македонија добива нов амбасадор на САД –…

Македонија добива нова амбасадорка на САД, која…

Бразилски експерт: Мултиполарен свет ќе има откако…

Ќе може да се изгради мултиполарен свет…

Бајден: Барам од нацијата да се моли…

Американскиот претседател Џозеф Бајден ѝ се обрати…

Рејтингот на Бајден повторно падна

Рејтингот на Бајден повторно падна, сега на…