Сали: Ситуацијата не е позитивна па да кажеме „од денеска сме слободни“

t

Состојбата во Македонија се уште не е толку лабава за да почнеме да функционираме на стариот, нормален живот. Ова денеска го истакна министерот за здравство, Беким Сали.

„Ситуацијата не е позитивна да кажеме дека од денеска сме слободни. Желбите се една, состојбата е нешто сосема друго. Јас прв би сакал да кажам такво нешто и ќе бидам запаметен по таа изјава. Ќе видиме во каква состојба сме, но не сум оптимист за мерките,“ рече Сали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…