Објавено на:

Само храбро: Дејан Георгиевски прв носител на ЕП во текводно!

t

Македонскиот Олимпиец Дејан Георгиевски денеска го очекува нов настап на големо натпреварување во таеквондо. Тој денеска ќе настапи Европското првенство кое се одржува во Манчестер, Англија.

Освојувачот на олимпиското сребро во Токио е прв носител на турнирот и Македонија со право од него очекува нов медал.


Македонскиот таеквондост е слободен во првото коло и ќе започне со борби од четвртфиналната фаза во категоријата над 87 кг. Дејан Георгиевски ќе налета на подобриот од дуелот меѓу Милош Пилиповиќ (Норвешка) и Паско Божиќ (Хрватска).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели…

Исчезнатото дете во Буково го нашле среде…

Веста дека во средата во 11.40 часот…

Oсмани: Забрзано се работи на нов француски…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели…

Бугарското МНР го разобличи Османи: Протоколот бил…

Бугарското министерство за надворешни работи уште еднаш…

(Видео) Бугарски пратеник: Ја влечеме Македонија во…

Со денешната одлука на Народното собрание, кое…