Санкционирани скоро 100 возачи на автопатот Куманово – Скопје – Велес

t

Денеска (05.02.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 93 возачи.

Од нив, 22 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.


Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Спречен обид за шверц…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Британски бискуп: Санкциите се глупава алатка, може…

Британскиот бискуп Ник Бејнс ги нарече санкциите…

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

И Британија ги намалува економските санкции: Усвоени…

Велика Британија направи исклучок за одредени поединци…

На Русија ќе ѝ требаат 10 години…

Претседателот на Сбербанк, најголемата руска банка, оцени…