Објавено на:

Сармат нема пандан во светот и долго нема да го има: Ракетата ќе излади многу вжештени глави!

t

Ништо слично не е создадено: Моќна руска ракета која ќе излади многу вжештени глави, велат од Руската Федерација со гордост.

Русија е принудена да ги зајакне своите вооружени сили бидејќи светот влегува во фаза на акутна нестабилност. Тоа е поврзано со целосно преструктуирање на светскиот поредок и создавање нови центри на моќ, вели рускиот воен експерт Константин Сивков по повод најавата дека руската армија ќе ја добие првата интерконтинентална балистичка ракета „Сармат“ до крајот на годината.


Рускиот претседател Владимир Путин најавувајќи вооружување на руските сили со ракети „Сармат“ нагласи дека во светот нема пандан на „Сармат“ и дека „долго ќе го нема“.

Истовремено, тој потсети дека армијата веќе ги има на располагање најсовремените противракетни системи С-500.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ударот на Посејдон ќе се знае дури…

Нуклеарната боева глава на подморскиот дрон има…

Русите ја спремаат Сармат? Украина ги доби…

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников објави…

Сармат нема пандан во светот и долго…

Ништо слично не е создадено: Моќна руска…

(Фото) Урнебесна карикатура: “Само една ракета Сармат…

Бугарскиот портал СЕГА објави карикатура по повод…

Бугарите се исплашија од заканата со Сармат:…

Апсолутно е неприфатливо за нуклеарна држава како…