Сашо Тасевски: И покрај сите евровизиски скандали веќе деценија никој не може да ја смени Мери Попова

t

Мери Попова, секое наше претставување на Евровизија се претвора во скандал. Секој избор на песна за Евровизија и е скандалозен, наместен, вели актерот Сашо Тасевски за шефицата на македонската евровизиска делегација.

Минатата година дозволивте бугарско знаме да се појави на спотот на македонскиот претставник кој самиот се осеќаше како Бугар.

Требаше и минатата година да го откажете учеството. Не го направивте тоа.

Оваа години а исто скандал кој се обидуваш да го оправдаш.

Очигледно смрди нешто во вашата екипа. Никој не може да е смени повеќе од деценија и покрај сите скандали. Се однесувате како да сте недопирливи, а трошите наши пари и притоа не понижувате за наши пари.

Дајте си оставки одма и со пејачката вратете се дома под итно, порача Тасевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…