Соопштение: „СДСМ ги оштети пензионерите“

t

„СДСМ со години не ги покачи пензиите, пензионерите се оштетени со години. ВМРО-ДПМНЕ константно ги покачуваше пензиите и по 500 денари секоја година. Со доаѓањето на СДСМ запре, а запре и растот на економијата. Вистинска грижа за пензионерите има ВМРО-ДПМНЕ, ние воведовме мерки како бесплатна бања и бесплатен викенд за пензионерите“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Во време на ВМРО-ДПМНЕ најниската пензија се зголеми за 76% а просечната за 62%. Со СДСМ нема грижа за пензионерите. По промената на власта и доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи вистинската грижа за пензионерите“, додаваат тие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…