СДСМ: Медарот Мицкоски нема врска од енергетика – Може да учи од Ковачевски

t

Медарот Христијан Мицкоски потврди дека нема врска од енергетика, впрочем како најслаб директор на ЕЛЕМ тоа граѓаните и многи добро го знаат, велат вечерва од СДСМ.

Владеачката партија соопшти дека „кога Мицкоски беше советник на Груевски, а потоа и директор на ЕСМ, без никаква криза струјата поскапе за 100%“.

-Исто така ниту една електрана, ниту еден стратешки објект за производство на струја во земјава не е изграен додека Мицкоски беше советник и директор на ЕЛЕМ. Ама затоа Мицкоски си игради хидроцентрали за себе, за да ги полни своите џебови, а за граѓаните не направи ништо.

Мицкоски може да учи од Ковачевски што значи одговорно работење во енергетиката и што е вистинска грижа за граѓаните во услови на глобална енергетска криза. Рацете во медот, тендери и провизии, Мицкоски само за тоа се интересира, затоа и ништо не направил во сферата на енергетиката, ниту за граѓаните, стои во партиското соопштение од „Бихаќка“.

Вечерва во гостувањето на дебатна емисија на МТВ, Мицкоски наведе дека на Владата е „дали ќе ги искористат контактите кои ги обезбедив за снабдување на драстично поевтини енергенси или ќе продолжат да крадат“.

-На нив е дали Македонија ќе има одржлива енергетска слика, рече Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сегашниот градоначалник од СДС доделил стипендија од…

Сложни калуѓери и во петок мрсат е…

Груевски ги искара СДСМ како да се…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ги…

(Видео) Дарко Костовски плукаше по мртов човек:…

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски денеска…

СДСМ се пофали: Ветувањето за минимална плата…

Успеавме да донесеме системско решение за раст…

Груевски: Замислете кога сте болни наместо да…

Замислете кога сте болни и многу силно…