СДСМ: Мицкоски е слаб и исплашен од Апасиев – Нека каже од кои политичари барал власт за да го смени Уставот

t

Два дена Христијан Мицкоски молчи и не одговора на прашањата од кои македонски и странски политичари барал поддршка да дојде на власт а во замена ветувал дека ќе го сменел Уставот, велат од СДСМ во партиско соопштение.

– Уплашениот и под заложништво на Димитар Апасиев, Мицкоски да не се крие зад објави на социјалните мрежи, да не се крие за Драган Ковачки, туку да излезе пред граѓаните и да даде одговор на прашањето.

Мицкоски во јавноста говори едно, а зад затворени врати говори сосема друго кога се во прашање националните и државните интереси.

Мицкоски е слаб, исплашен од Апасиев, затоа се што прави, го прави за да не заостане зад Апасиев, велат од партијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за поставување на…

ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за поставување на мерна…

Владеачко-политички консензус за милијарда евра од Клинички…

Ќе добие ли некогаш Македонија нов Клинички…

(Видео) Бомба на Крмов: ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати…

Во вечерашното гостување, пратеникот на Левица –…

Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ се заедно во…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ ја коментира…