СДСМ убедени: Референдум против ЕУ не може да успее!

t

Кристално јасно е дека Христијан Мицкоски е против членството во ЕУ и сите негови активности се насочени исклучиво против ЕУ, соопштија денеска од СДСМ.

Оттаму посочуваат дека и самиот Христијан Мицкоски јавно кажа дека е против Европската унија.

Мицкоски стана едно со Димитар Апасиев, ВМРО-ДПМНЕ стана едно со Левица, проруска партија која е против НАТО и ЕУ.Граѓаните гледаат дека тие анти ЕУ изјави почнуваат да доминираат во секој настап на Христијан Мицкоски, откако му паднаа во вода сите лаги, блокади и крвави сценарија.Проблемот на Мицкоски е што почнавме преговори со ЕУ, со заштитен македонски јазик во Унијата и заштитени идентитетски, културни и јазични посебности на македонскиот народ.Референдумот кој го најавува Мицкоски а за кој не ја знае ниту формата, ниту пршањето служи само за лична внатрепартиска употреба, велат од владејачката партија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Државата и граѓаните се безбедни со…

Со #СДСМ, граѓаните и државата се на…

Граѓаните да направат разлика меѓу концептот на…

Потпретседателката на СДСМ Сања Лукаревска на трибината…

Економските политики на СДСМ даваат резултат: Просечната…

За СДСМ секогаш најважни биле интересите на…

Таравари определил луѓе за комуникација со Ахмети:…

И додека премиерот Димитар Ковачевски негираше преговори…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од Велес…

На пратениците Коциќ и Здравковски за 8…