Објавено на:

СДСМ: Ќе се избориме против блокадите нарачани од Груевски

t

СДСМ денеска преку соопштение порача дека „не прифаќа уцени“. Од владејачката партија додаваат и дека ќе се спротистават на блокадите на опозицијата за кои велат дека се нарачани од поранешниот премиер Никола Груевски.

„Граѓаните се разочарани од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, тоа е една од причините зошто Христијан Мицкоски се плаши од редовни избори во 2024 година. СДСМ не прифаќа уцени, туку ќе се спротивстави на блокадите на Мицкоски нарачани од Груевски. Институциите, граѓаните, нема да дозволат, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски повторно да ја загрозат иднината на државата само за да му удоволат на Груевски“, велат од СДСМ.


Тие додаваат дека имаат план да се спротивстават на сите блокади, заедно со коалициските партнери, и со парламентарното мнозинство да продолжат со работа за граѓаните и државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тасевски повикува на “револуција” во СДСМ: Сите…

Вие како членови на СДСМ мора да…

Делегација на СДСМ се сретна со Генчовска:…

Партиска делегација на СДСМ, заменик претседателката Сања…

СДСМ: Ковачевски спроведува инвестициски бум во земјоделието

Време на светската економска криза не треба…

СДСМ ги наброи успесите на Ковачевски, меѓу…

Владата предводена од Ковачевски има видлив резултат…

Функционерите на СДСМ и ДУИ се криминализирани:…

Гункционерите на СДСМ и ДУИ се корумпирани…