Објавено на:

Северозападна Европа се соочува со недостиг на поморско гориво заради ситуацијата во Украина

t

Северозападна Европа се соочува со недостиг на поморско гориво поради ситуацијата во Украина и промената на трговските текови, при што бродовите се повеќе одат кон холандско-белгискиот центар наместо кон Балтикот за снабдување, пишува Блумберг.

Недостигот на морски бензин (MGO) најмногу го погоди нафтениот центар Амстердам-Ротердам-Антверпен, изјави портпаролот на Monjasa Group, снабдувач со гориво.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РКЕ утре ќе одлучува за нови цени…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…

Денеска одлука за нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува…

Големо зголемување на цените на горивата од…

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика,…

Нови цени на горивата од полноќ

Малопродажните цени на Екстра лесното масло за…

Добра вест: Од полноќ се намалува цената…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…