Објавено на:

Седете дома и читајте Инфомакс: Студено време со дожд и снег на повисоките места!

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно и студено, претпладне со слаб дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Сончево и топло време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Вонредно метео-предупредување од Попоски: Ќе има поплави…

Метеорологот Славчо Попоски вели дека ќе имаме…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Сончево и топло со мала до умерена…