Објавено на:

Секој ден нов конфликт: Сирија го обвини Израел за воздушна агресија!

t

Сирија денеска го обвини Израел дека извршил „воздушна агресија“ преку Средоземното Море, како и дека биле истрелани неколку проектили врз цели во провинцијата Тартус, соопшти сириското Министерство за одбрана.

Во овој напад биле ранети двајца цивили, од кои една жена, а причинета е материјална штета.

Како што е наведено, Израел извршил напад со неколку ракети, кои биле лансирани од правец на Средоземното Море кон запад, врз цели во близина на градот Ал Хамиди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ново пукање во Ерусалим: Осуммина се…

Вооружен маж синоќа отворил оган во автобус…

(Видео) Најнови снимки од појасот Газа: Изрелскиот…

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц, по…

Израелската војска ги затвара пограничните области во…

Израелските сили ги затвораат пограничните области на…

АФП: Се влошуваат односите меѓу Русија и…

АФП објави дека односите меѓу Израел и…

Ердоган: САД треба да ги напуштат регионите…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека Соединетите Американски…