Семејна драма: Тетовец физички ја нападнал неговата 19-годишна невенчана сопруга

t

31-годишен тетовец ја истепал својата 19-годишна невенчана сопруга.

– На 11.03.2022 околу 22.00 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 31-годишниот Р.Б. од тетовско, кој претходно физички ја нападнал неговата 19-годишна невенчана сопруга, информира МВР.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

Голема акција: УЈП и ДПИ влегоа во…

Државниот пазарен инспекторат во голема акција со…

Две лица нападнати кај плоштадот “Скендербег”

Вчера во Скопје, полициски службеници од Единицата…

Албанец ја избодел до смрт сопругата бидејќи…

Албанец e осуден на доживотен затвор во…

Полицијата викендов ќе вежба пукање во Тетово:…

Секторот за внатрешни работи од Тетово ја…