Објавено на:

Семејна расправија заврши со трагедија: Таткото се степал со синот, па починал – еве што вели малолетникот

t

Во Обреновец, Република Србија, дошло до тепачка меѓу таткото Д.М.(46) и синот(17), која завршила трагично.

Тепачката се случила во 21:45 часот, по што повредениот човек починал, пренесува српски Телеграф.

Неофицијално, во еден момент таткото се сопнал и со главата удрил во тротоарот.

Потоа изгубил свест. Лекарите на Брзата помош можеле само да констатираат смрт.

-Неговиот син и сопруга тврдат дека Дејан се сопнал и сам паднал. На полицајците им кажале дека кучето го сопнало и дека при падот удрил во тротоарот. Засега полицијата дознава дека таткото и синот се скарале и се степале на улица, дека Дејан по тепањето паднал и ја удрил главата во бетон. После тоа изгубил свест и починал, вели соговорник близок до истрагата.

Сепак, на телото ќе се прави обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…