Објавено на:

Сефте победа на македонските одбојкари за убедлив старт во Сребрената лига

t

Во својот прв настап одбојкарската репрезентација на Македонија предводена од новиот селектор Ратко Павликевиќ убедливо триумфираше над Босна и Херцеговина со 3-0.
Жолто-црвените беа далеку подобар ривал и тоа го покажаа на теренот, користејќи ја секоја можност да дојдат до поени на сервис на противникот.
Најефикасен во нашите редови со 25 поени беше капитенот Никола Ѓоргиев, а на спротивната страна Ади Османовиќ запиша 16 поени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ отвори ултра модерен стадион во Заечар,…

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, за време на…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Можат ли „рисовите“ уште еднаш да ја…

Фудбалската репрезентација на Македонија ѝ гостува на Италија во претпоследното коло…

Полска е европски шампион во одбојка

Полските одбојкари ја совладаа Италија со 3:0…

Официјални состави: Пелистер вечерва му се спротивставува…

Актуелниот македонски шампион, Еурофарм Пелистер, ја започнува авантурата…