Објавено на:

Се буди надежта: Закажана средба на рускиот и украинскиот министер за надворешни работи во Анталија

t

Средбата на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров со украинскиот министер за надворешни работи Димитриј Кулеба е планирана на маргините на Форумот во Анталија на 10 март, соопшти руското Министерство за надворешни работи.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Русија ќе продолжи да го поддржува…

Русија ќе продолжи да го поддржува Мали…

Кулеба: Добиваме повеќе оружје и друга помош!

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба…

Зеленски: Хрватска знае што значи да се…

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ пристигна во…

Папата Франциск: Рускиот Патријарх Кирил даде поддршка…

Папата Франциск изјави дека побарал средба во Москва…

Голем напредок: Путин прифати да се сретне…

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го прими…