Се влошува состојбата на Кралицата Елизабета? Откажани деловните обврски

t

Кралицата Елизабета втора ги откажа онлајн состаноците закажани за денес бидејќи сè уште има благи симптоми на настинка поради инфекција со вирусот Ковид-19, соопшти Бакингемската палата.

Според портпаролот на палатата, таа одлучила да не учествува во планираните виртуелни ангажмани, но ќе продолжи со полесни обврски, пренесува „Washington Times“.


Полесните обврски вклучуваат, меѓу другото, читање британски весници во добар дел од денот.

Бакингемската палата во неделата потврди дека кралицата има благи симптоми на вирусот Ковид-19, слични на сезонска настинка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Конечно, после година и пол: Укината кризната…

По повеќе од година и пол дена,…

Важна вест ако патувате во Грција: На…

Стапката на позитивност на грчките острови Миконос…

Лоши вести од Беќаровски: Бројките на новозаразени…

Докторот од Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски…

Лоши вести, короната се враќа: Зголемен број…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Короната сепак не е умрена: ЕУ ја…

Советот на ЕУ денеска даде зелено светло…