Објавено на:

Се возеле со марихуана, кокаин и хероин: Двајца браќа кумановци уапсени за дрога

t

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против И.М.(48) и Ј.М.(43), двајцата од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При контрола во возило, во кое се превезувале пријавените, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при ОВР Кичево пронашле и одзеле марихуана, кокаин и хероин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) МВР: Пресечен меѓународен канал за шверц,…

На влезот во Гостивар, во заедничка акција…

Украдени над 550 килограми марихуана од фабрика…

МВР информира дека синоќа околу 23:00 часот…

Бајден ги ублажува санкциите за Кина за…

САД ги отфрлија трговските ограничувања на кинескиот…

Мексико го екстрадира синот на озлогласениот Ел…

Потегот доаѓа девет месеци откако синот на…

Хантер Бајден со федерално обвинение за нелегално…

Хантер Бајден денес е обвинет за нелегално…