Објавено на:

Се запали автобус со ученици во Хрватска, увидот е во тек

t

Се запали автобус што превезувал педесетина ученици на екскурзија во Хрватска. Според првичните информации, нема повредени.

Автобусот возел на релација Имотски – Загвозд, јавија хрватските медиуми.

Увидот е во тек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русковска: Муареми не си даде оставка, туку…

Обвинителката Вилма Русковска во денешната изјава за…

Бурна свадба во Тетовско: 60-годишник пукал од…

Тетовската полицијата информира дека половина час пред…

(Видео) Еве како ќе изгледа мега паркот…

Општина Ѓорче Петров ќе добие МЕГА ПАРК…

Полицајка и постар маж повредени во судирот…

Вчера во 08:35 часот било пријавено дека…

Пороен дожд, грмежи, град и силен ветер:…

Подрачјето на земјава од утре до средината…