Се запали автомобил во движење во Скопје

t

Нов случај со пожар во автомобил во главниот град, информираат од МВР.

Според полицискиот билтен, вчера изутрина во 07.30 часот во полициска станица Гази Баба М.Б.(26) од с.Лопате, кумановско пријавил дека околу 07.05 часот на ул. 881 на подрачје на Гази Баба, Скопје додека управувал патничко моторно возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, настанал пожар во возилото.

-Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, констатираа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

(Фото) Сообраќајка кај Собрание на РМ: Се…

Сообраќајна несреќа се случи предмалку во близина…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…