Се запали стан во Кисела Вода: Брзата акција на пожарникарите спречи поголема штета

t

На 11.04.2022 во 08:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Дренак“ во Скопје настанал пожар во стан сопственост на Н.С.(38) од Скопје.

Екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа на СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

(ФОТО) Митовски на лице место направи проверка…

Директорот на ЈП Водовод и канализација –…

Чекај нè Европо: Тетово без најава остана…

Цело Тетово 6 часа немаше вода за…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…