Се затрул и шефот на кабинет на премиерот: Ковачевски ниту јадел ниту пиел надвор од протоколот

t

Биле преземени сите мерки за претпазливост кога е во прашање протоколот на меѓународниот самит „Делфи“ во Грција премиерот Димитар Ковачевски ниту јадел, ниту пиел надвор од протоколот. Тој се чувствува добро и од утре ќе се врати на работа, информираше портпаролот на Владата на Република Македонија, Душко Арсовски.

Арсовски појасни и дека на полесни симптони на труење со храна се пожалил и шефот на кабинетот на премиерот.


– Сите околности за овој случај се испитуваат, а јавноста во целост ќе биде известена во текот на наредните денови. Во однос на безбедноста на пијалоците и на храната, согласно законот тие постојано се испитуваат – додаде Арсовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Конечно се докажа дека се мести Евровизија:…

Викендов се одржа 66. Избор за песна…

Маричиќ денеска ќе учествува на седмиот годишен…

Заменик претседателот на Владата ќе биде говорник…

(Видео) Хаос во Иран: Убиени се 5…

Според извештаите на медиумите, пет лица загинаа…

Сијарто: Унгарците нема да ја плаќаат цената…

Унгарската влада инсистира на тоа дека Унгарците…

Нов извештај на Велика Британија: Лукашенко распоредува…

Британското министерство за одбрана соопшти дека рускиот…