Се затрул и шефот на кабинет на премиерот: Ковачевски ниту јадел ниту пиел надвор од протоколот

t

Биле преземени сите мерки за претпазливост кога е во прашање протоколот на меѓународниот самит „Делфи“ во Грција премиерот Димитар Ковачевски ниту јадел, ниту пиел надвор од протоколот. Тој се чувствува добро и од утре ќе се врати на работа, информираше портпаролот на Владата на Република Македонија, Душко Арсовски.

Арсовски појасни и дека на полесни симптони на труење со храна се пожалил и шефот на кабинетот на премиерот.


– Сите околности за овој случај се испитуваат, а јавноста во целост ќе биде известена во текот на наредните денови. Во однос на безбедноста на пијалоците и на храната, согласно законот тие постојано се испитуваат – додаде Арсовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Сончево и многу топло време денеска…

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…