СЕ НАПИЛ КАФЕ И КИСЕЛА ВОДА, ЗАВРШИЛ НА ТОКСИКОЛОГИЈА! Битолчанец се затрул од антикорозивно средство

t

Битолчанец на 42-годишна возраст завршил на токсикологија, откако во битолско кафуле испил кисела вода и кафе и добил симптоми на труење. По преглед во битолската болница, бил префрлен на Клиниката за токсикологија во Скопје, каде, според болнички извори, било констатирано дека најверојатно испил хемиско средство за отстранување корозија. Овие средства содржат силни киселини, кои имаат уништувачки ефекти врз внатрешните органи.

Случајот бил пријавен во битолската полиција во вторникот, а го пријавила сестрата на битолчанецот.

„На 21.03.2023 околу 15.30 часот во СВР Битола, Л.Б. од Битола пријавила дека на нејзиниот брат А.Т.(42) од Битола му се слошило откако испил кафе и вода во угостителски објект во Битола, по што бил пренесен и задржан во Клиничката болница во Битола. Според пријавеното, А.Т. испил кафе и побарал флаширана вода, а откако ја испил течноста му се слошило. За настанот бил запознаен јавен обвинител, а увид извршила екипа на СВР битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ – се вели во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СЕ НАПИЛ КАФЕ И КИСЕЛА ВОДА, ЗАВРШИЛ…

Битолчанец на 42-годишна возраст завршил на токсикологија,…

Се прават анализи кои цени можат да…

Ние ќе го направиме сето она со…

Трајанов: Зошто СДСМ не ги осуди екстремистичките…

Во изминатиот месец водствата на повеќето партии…

(Фото+Видео) Падна Арачиново: Спречен транспорт на дрога…

На 24.03.2023 од страна на полициски службеници…

Македонија ѝ донира 12 хеликоптери на Украина…

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“,…