Се огласи Обвинителството за инцидентот во Торино: Нема индиции дека Андреа имала намера да го исмее и омаловажи знамето

t

Основното јавно обвинителство до овој момент нема отворено предмет за настанот кој ја разбранува македонската јавност, а кој се однесува на евровизиската претставничка Андреа Коевска која го фрли државното знаме на подот при фотографирањето синоќа во Торино, Италија.

„До овој момент нема индиции дека во настанот имало намера државното знаме да се изложи на подбив и исмејување“, велат од Обвинителството за „Слободен печат“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР најостро ги осудува лагите дека бугарска…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

Британија не ја исклучува можноста да испрати…

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска…

Црно ни се пишува – Таравари: Целта…

Свесни сме дека ова доближување со власта…

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде…

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот…