Објавено на:

Се огласи таткото на Матеј Периш: Многу ми е тешко..

t

Таткото на Матеј Периш, Ненад за Телеграф.рс потврдува дека српската полиција го информирала дека во водите на Дунав е пронајдено тело на млад маж кој по описот и гардеробата би можел да одговара на неговиот син кој исчезна на новогодишната ноќ.

-Мора да се спореди ДНК, но по облеката пронајденото момче одговара на Матеј. Ете, тоа е она што можам да ви го кажам, немам засега ништо повеќе. Многу ми е тешко и очекувавме некоја посреќна информација, но секоја вистина е вистина и со неа ќе мора да се соочам, јас и моето семејство. Тоа е така, повеќе не можам ништо да кажам. Многу ми е тешко. Ќе дојдам во Белград, изјавил Ненад Периш.

За потсетување српските медиуми објавија дека утринава е пронајдено тело на млад маж кој на себе имал имал фармерки, маица со апликација и една бела патика. Ваквиот опис првично одговара со описот на Матеј Периш.

Полицијата го извлекла телото, а на терен се форензичари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кумановец заврши во болница откако со комбе…

Вчера на патот во селото Ранковце, Кривопаланечко,…

Не смее да се врати зависноста од…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…

Светските берзи во пораст, можеби ќе се…

На светските берзи минатата недела цените на…

Вучиќ му честиташе на Ѓоковиќ: Србите се…

Српскиот претседател Александар Вучиќ му ја честиташе…

(Видео) Ѓоковиќ се расплача: Бура од емоции…

Новак Ѓоковиќ ја прослави 10-тата титула во…