Се подготвувал атентат врз Александар Вучиќ

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати до јавноста по обелоденувањето на веста дека бил подготвуван атенатат врз него.

Вучиќ оцени дека можни причини за планираниот атентат врз него е борбата против нарко-картелите во Србија, но и дестабилизација на земјата.


„Сигурен сум дека сторивме многу со големите апсења на нарко картелите во Србија и тие не можат да функционираат ако немаат на поширок план, поддршка од одредени државни структури. Тука не се во прашање 10 милиони евра, туку стотина милиони и милијарди евра. Јас никој од тие лица чии имиња ги добив, ни сум видел, ни сум чул. Не постои лична работа. Исто така дестабилизација на Србија би можела да биде во интерес. Тоа се некои од можните причини“ – изјави Александар Вучиќ во интервјуто за ТВ Пинк, по повод сознанијата дека бил подготвуван атентат на него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија ги ограничи цените на брашното, зејтинот,…

Министерството за трговија, туризам и телекомуникации на…

Вучиќ: Сè им кажав во лице, ова е…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва, по…

НОВА ВОЈНА НА БАЛКАНОТ?! Вучиќ: Приштина планира…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во…

Најнови истражувања: Четвртина од Србите ги сметаат…

Во јавното мислење на Србија доминира мислењето…

Бомба од Србија: Уште една земја го…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека…