Се преврте патничко моторно возило

t

Нова непосакувана ситуација на македонските патишта…

Предмалку на автопатот Тетово-Скопје поточно кај патарината кај Глумово, едно патничко моторно возило се преврте.

Засега не е познато од што се превртело возилото и дали има повредени лица. Повеќе информации од МВР во текот на вечерта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се преврте патничко моторно возило

Нова непосакувана ситуација на македонските патишта... Предмалку…

ХРВАТСКА СОНУВА ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН! Пленковиќ…

Доколку рускиот претседател Владимир Путин, по кого…

„Никогаш не заборавајте“: Србите во Виена одбележаа…

Србите во Виена вечерва одржаа митинг по…

СО ВОЗИЛО ВЛЕТАЛ НА ПАРКИНГ И ГАЗЕЛ…

Најмалку 6 лица се повредени и повеќе…

„Време е да докажам дека заслужувам да…

Дефанзивецот на турскиот прволигаш Демирспор, Јован Манев,…