Објавено на:

Се расипа времето: Од денес па во наредните денови променливо облачно

t

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, најавува УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 19 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…