“Се спремал за војна”: Кај охриѓанец пронајдени скоро 9.000 парчиња пиротехника

t

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Л.(22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

При преглед во неговиот патнички автомобил, извршен на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициските службеници пронашле и одзеле вкупно 8980 парчиња пиротехнички средства.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Се спремал за војна”: Кај охриѓанец пронајдени…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Л.(22)…

Уапсен охриѓанец – Се заканувал на странски…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…

Фрлена пeтaрдa зaпaли тeрaсa и yби жeнa…

Една постара жена загина по пожар кој…

(Фото) 3aплeнeти околу 1000 парчиња пиpoтexнички средства…

На 23.12.2021 во близина на Градскиот пазар…