Се спрема решение за регистарските таблички со „Северна“

t

На повидок е нова солуција за регистарските таблички кои сега имаат ознака мк, а на кои треба да се изврши промена согласно „Преспанскиот договор“.

Се разгледува можноста наместо промена на табличките да се прибегне кон ставање налепници врз веќе постоечките, соопштија властите.

Со ова граѓаните не би плаќале за промена на табличките и сообраќајните дозволи.

Прашањето за табличките мора да се реши до почетокот на следната година, согласно Преспанскиот договор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се спрема решение за регистарските таблички со…

На повидок е нова солуција за регистарските…

НАЈДЕНА БОМБА во основно училиште во Смедерево…

Експлозивна направа е пронајдена во ОУ „Бранислав…

РУСИЈА ЌЕ БАРА ОШТЕТА ЗА САБОТАЖИТЕ НА…

Северен тек 1 беше ставен во функција…

ДУИ ќе продолжи да биде гарант за…

Да се биде три години дел од…

Мечка предизвика несреќа на автопатот Тетово-Скопје

Ноќеска (27 март), четириесетина минути по полноќ,…