Објавено на:

Се спрема терен за конфликт во БиХ? Убиена Србинка во Високо

t

Србинка убиена во Високо во Босна и Херцеговина.

Српската повратничка Нада Радуловиќ (65) е убиена во населбата Мауровиќи, во општина Високо во Федерацијата БиХ, а осомничениот за убиството Муамер Хоџиќ е уапсен.

Кантоналниот суд во Зеница на осомничениот му одреди едномесечен притвор.

Хоџиќ го признал убиството на Радуловиќ, велат во Обвинителството на Зеничко-добојскиот кантон, но не го откриваат мотивот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојави за бомби во судовите во Сараево

Дојави за бомби денеска добија Кантоналниот суд…

БиХ и понатаму ќе добива руски гас

Во БиХ секој ентитет ги договара испораките…

Лиз Трас: Ја обучуваме армијата на БиХ…

Министерката за надворешни работи на Велика Британија,…

Невреме во Босна: Откажани летовите од аеродромот…

Поради лошото време откажани се некои летови…

Борис Џонсон ја спореди Украина со Босна:…

Британскиот премиер Борис Џонсон вели дека е…