Објавено на:

Се стеснува обрачот околу Одеса: Русите го нападнале пристанишниот град Олвија во Украина

t

Се чини дека се стеснува обрачот околу клучниот пристанишен град во Украина, Одеса откако руската армија го нападна пристаништето Олвија во Украина.

Нема повредени, соопшти Министерството за инфраструктура на Украина. Погодената област и цели и припаѓаат на катарската компанија QTerminals Olvia.


„Ќе се потсетиме дека од почетокот на целосната фаза на војната против Украина, Русија исто така изврши голем број агресивни дејства против бродови во Црното Море, вклучително и странски трговски бродови“, се вели во соопштението украинското министерство за одбрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Дали Преспанскиот договор ќе биде загрозен…

Дали Преспанскиот договор ќе биде загрозен доколку…

Шпанија и Португалија најголеми жаришта на мајмунски…

Португалските здравствени власти денеска потврдија 10 случаи…

СПЦ ја одобри и благослови, а Фанар…

Позитивни сигнали пристигнаа од Цариград и од…

Ги нервирал чуварите и затворениците: „Поради недисциплина“…

Германските медиуми објавија дека поранешниот тенисер Борис…

Масовниот убиец од Тексас нападот го најавил…

Напаѓачот од Тексас кој усмрти 19 деца…