Објавено на:

Се судрија автомобил и мотоцикл во Скопје: Повредени две лица

t

На 08.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Благоја Паровиќ“ и ул.„Георги Попристов“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Л.(30) од Скопје и мотоцикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Х.Б.(25) од Скопје.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а малолетен сопатник на мотоциклот се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гроси: Бараме решение за ефикасна заштита на…

Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија…

Мајката на Јана: Ситуацијата ѝ се влоши…

Ја однесовме Јана на лекар. Докторката и…

Приведен криминалец баран со потерница!

Приведен криминалец баран со потерница! На 28.03.2023…

(Видео) ЦРН ПРСТЕН СЕ ПОЈАВИ НАД МОСКВА…

Видеото од црн прстен од чад над…