Објавено на:

Се урна авион во Грција: Ова се деталите

t

Околу 23 часот по локално време се урна авион во близина на грчкиот град Кавала, а според првичните неофицијални информации авионот се запалил, но нема информации дали станува збор за патнички или карго авион, јави дописничката на МИА од Атина.

Од Противпожарната служба на Грција соопштија дека интервенираат 15 пожарникари со седум возила, а на местото каде што падна авионот пристигнуваат спасувачки екипи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На денешен ден: Македонците и Грците се…

Драмското востание е кренато на 29 септември…

Некој си бара беља? Турција ја обвинува…

Беспилотните летала на турските вооружени сили снимија…

Машала: Странските туристи во Грција годинава оставиле…

Летото во Грција годинава, може да се…

Грчките служби спречија пренесување на кокаин од…

„Kланот „Америка“ е најдолговечниот, веројатно најмоќниот, но…

По Бугарија и Грција, Бектеши сега ќе…

Денеска Македонија и Бугарија не успеаја да…