Објавено на:

Се урна авион во Франција, најмалку петмина се загинати

t

Се урна авион во Франција, има жртви.

Туристички авион се урна на југоистокот на Франција, при што загинаа пет лица.


Авионот „Жодел Д140“ се урна при слетување во департманот Изер во регионот Оверњ-Рона-Алпи, пренесоа француските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…

Макрон е „сигурен“ за постигнување компромис во…

После Самитот францускиот претседател рече: „Франција знае…

Француско МНР: Москва прогласи француски дипломат за…

Москва го информирала францускиот амбасадор во Русија…

Франција не се плаши: Русија нека го…

Француската влада има за цел – полни…

Му се ниша фотелјата на Макрон: Левицата…

Лишен од апсолутно мнозинство гласачи во неделата,…